Technologia

 

Pojedyncze elementy ogrodzenia są przetwarzane zgodnie z normą (PN EN ISO 1461).

Przed ocynkowaniem ogrodzenia zostają poddane zabiegom chemicznym oraz mechanicznym, mającym na celu odpowiednie przygotowanie oraz oczyszczenie powierzchni: piaskowanie, odtłuszczanie, kąpiele w wannach zawierających roztwory chemiczne.

Po przejściu wszystkich procesów produkty trafiają do kąpieli w cynku w przedziale temperatur pomiędzy 440 – 460°C. Taka technologia nałożenia powłoki, zapewnia całkowite pokrycie zewnętrznej jak zarówno wewnętrznej powierzchni ogrodzenia ze szczególnym uwzględnieniem trudno dostępnych miejsc.

Gorące cynkowanie stali zapewnia długotrwałą ochronę przed korozją i działaniem warunków atmosferycznych. Średnia minimalna grubość powłoki to 55-70 mikronów co gwarantuje zabezpieczenie na bardzo długi okres, bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z konserwacja.

 

Powłoka farby nakładana jest w nowoczesnej w pełni zautomatyzowanej lakierni. Poprzedzają to odpowiednie procesy mechanicznie i chemicznie mające na celu przygotowanie powierzchni, co ma decydujący wpływ na przyczepność i odporność farby.

Od 2012 roku, przy użyciu technologii Oxsilan Technology® – ta metoda jest stosowana między innymi w zakładach produkcyjnych Mercedes Benz.

Oxsilan Process® przy zachowaniu bardzo wysokiej ochrony przed korozją, jest równocześnie przyjazna dla środowiska.

Po poddaniu procesowi obróbki, kolejnym etapem jest przygotowanie powierzchni w specjalnym tunelu gdzie wyroby są czyszczone, odtłuszczane i silanizowane co daje perfekcyjne przygotowanie pod nałożenie lakieru.

W przedostatnim etapie, oczyszczone i wysuszone wyroby są transportowane do kabiny malarskiej, gdzie są elektrostatycznie malowane proszkowo – o minimalnej grubości 100 mikronów.

Ostatnim przystankiem jest suszenie. Elementy stalowe są polimeryzowane w piecach w przedziale temperatur pomiędzy (160-200 ° C).

 

 

Ogrodzenia i bramy, które zostały ocynkowane w poprzednim kroku, są pokryte metodą proszkowania. Na życzenie klienta w dowolnym kolorze z palety RAL.

Proces ten pozwala nam na stworzenie ponad 200 odcieni.

Ponadto, ochrona przed korozją jest zwiększona przez połączenie procesów cynkowania ogniowego, przygotowania powierzchni i lakierowania proszkowego.

Do uzyskania wysokiej jakości kolorów, stosowane są farby zawierające suplementy zgodne z europejskimi normami QUALICOAT. Wydajne i precyzyjne pistolety natryskowe czy malowanie proszkowe, zapewniają genialny kolor powłoki, i bardzo wysoką wartości estetyczną.

 

Technologia